Serwis Klimatyzacji w samochodzie

Planujesz podróż? Czas na Serwis Klimy

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje… Czy długa podróż w gorący dzień może być przyjemna? Tak, o ile klimatyzacja w Twoim samochodzie będzie w pełni sprawna.

Klimatyzacja – dawno temu rzadkie udogodnienie, natomiast dziś standardowe wyposażenie każdego samochodu. Klimatyzacja to taki układ, który ma szczególne zadanie. Zapewnia komfort jazdy, ale także poprawia nasze bezpieczeństwo, dlatego coroczny przegląd klimatyzacji w samochodzie jest obowiązkowy. Zbliżające się wakacje to idealny czas na Serwis Klimatyzacji w Samochodzie.

Serwis, serwis i jeszcze raz…

… Serwis Klimatyzacji w Samochodzie. Pomyśl sobie o tym serwisie jak o kolejnym rutynowym przeglądzie swojego auta. Doskonale wiadomo, że każdy z nas wymienia a to olej w silniku, a to zmienia opony zależnie od sezonu letniego czy zimowego. To są takie typowe czynności w samochodzie, które odbywają się minimum raz na rok. I podobnie jest z naszym układem klimatyzacji w aucie. Każdego roku, bezwzględnie, cały system klimatyzacji powinien zostać nie tylko sprawdzony przez specjalistę (Przegląd Klimatyzacji), ale przede wszystkim odgrzybiony (Czyszczenie Klimatyzacji) i uzupełniony do nominalnej ilości czynnika oraz wykonane powinny być naprawy, jeśli oczywiście będą konieczne (Naprawa Klimatyzacji).

Regularność

Co ważne, warto używać klimatyzacji nie tylko podczas największych upałów, ale regularnie przez cały rok, również w zimę. Dzięki takim praktykom układ klimatyzacji nie jest zastany, jak również mniej prawdopodobne będą konieczne naprawy. Zapamiętajmy sobie raz na zawsze, że regularnie włączana klimatyzacja bardzo często równa się sprawna klimatyzacja. Nie oznacza to, że nie wymaga wtedy serwisu. Serwis klimatyzacji w samochodzie warto wykonać w każdej sytuacji, nawet jeśli korzystamy z niej cały rok 🙂

Czysty nowy samochód jadący szybko po autostradzie wśród gór w pochmurny dzień po serwisie klimatyzacji w samochodzie

Filtr kabinowy, odgrzybianie, Ozonowanie

Układ klimatyzacji nie jest skomplikowany, ale wymaga kilku działań, dzięki którym będziemy podróżować bezpiecznie i… zdrowo!

W przypadku pojawienia się wątpliwości co do działania układu klimatyzacji, należy skierować się do specjalisty, który swoim wprawnym okiem przebada każdy element oraz posłucha, czy w czasie działania klimatyzacji nie ma niepokojących dźwięków. A co najważniejsze, sprawdzi na profesjonalnych maszynach, czy nigdzie nie ma nieszczelności, która to prowadzi do niebezpiecznego wycieku. 

Gdy już przyjedziecie na przegląd klimatyzacji, specjaliści sprawdzą, czy filtr kabinowy nie wymaga wymiany. Ważną częścią kontroli jest także bardzo popularne dla systemu klimatyzacji odgrzybianie. Odgrzybianie wykonuje się za pomocą specjalnych środków lub przy pomocy ozonu. Ozonowanie to coraz bardziej popularna metoda odgrzybiania klimatyzacji. Nic dziwnego, gdyż ozon używany jest ze względu na jego bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu bakterii i drobnoustrojów, co później przekłada się na nasze zdrowie.

ZADZWOŃ